9 kwietnia 2017

"W zdrowym ciele zdrowy ZUCH" - biwak w Jaszczurowej, 31.03 - 1.04

Zuchy lubią ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Lubią też udzielać pierwszej pomocy, bandażować. Tym wszystkim mogły zająć się na wiosennym biwaku namiestnictwa.Kadra zapewniła wszystkim zuchom wiele atrakcji. Już od samego początku zuchy zostały wciągnięte w zabawę. Na apel powitalny przybył zasmucony „Doktorek”, który zwrócił się z prośbą o pomoc w odnalezieniu przyrządów lekarskich ukrytych przez złośliwego „Wiruska”. Zuchy oczywiście podjęły wyzwanie i już w piątek miały do wykonania pierwsze zadanie. Każda gromada musiała wymyślić i przedstawić krótką scenkę opisującą przestrogę przed niebezpiecznym zachowaniem w wylosowanym przez drużynowego miejscu, np. w lesie, szkole, mieście. My wylosowaliśmy ulicę. Pokazaliśmy zatem, jak ważną rzeczą są odblaski i co się może zdarzyć, gdy ich nie nosimy.
Kolejny dzień przyniósł następne zadania. Każda gromada musiała odwiedzić piętnastu specjalistów (Laryngologa, Kardiologa, Dietetyka…), aby u każdego z nich wykonać zadanie i przy tym nauczyć się zdrowego stylu życia. Zuchy uczyły się m.in. udzielania pierwszej pomocy przy złamaniach, zranieniach i stłuczeniach, na fantomach ćwiczyły sztuczne oddychanie i masaż serca, przygotowując owocowe szaszłyki, poznały zasady zdrowej diety. Nie zabrakło również zadań ruchowych, które z racji pięknej pogody odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci biegały w sztafecie, chodziły na szczudłach, ćwiczyły spostrzegawczość i współpracę w grupie.
Wszystko zakończyło się szczęśliwie, zuchy wykonały zadania i dzięki temu odnalazły  przyrządy „Doktorka”, które odzyskał na apelu pożegnalnym kończącym biwak.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii gromady.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz