30 marca 2017

Wyjdź na pole - ZIMA

Na początku roku przystąpiliśmy gromadą do realizacji zadań propozycji programowej chorągwi "Wyjdź na pole". Pomyślnie zakończyliśmy etap jesienny, więc - idąc za ciosem - zgłosiliśmy chęć do kolejnego etapu, czyli zimy.

Zrealizowaliśmy następujące zadania (wg kolejności w programie), informację o każdym z nich zamieszczaliśmy na fan page’u na Facebook’u. Oto one:

Zadanie nr 5 – podczas ferii, dokładnie 1 lutego, spotkaliśmy się na miejskim lodowisku i na stadionie obok wykonaliśmy duży napis na śniegu. Niestety, na zdjęciach nie jest on specjalnie widoczny, doskonale za to widać to, co zuchy dołączyły do napisu, czyli serduszko.


Zadanie nr 10 – sesja zimowa została wykonana podczas zbiórki 16 lutego.





Zadanie nr 13 – z okazji Dnia Myśli Braterskiej nagraliśmy krótki filmik z życzeniami dla wszystkich zuchów i harcerzy. Film zamieszczony został w Internecie:  https://www.facebook.com/pg/namiestnictwozuchowewadowice/videos/

Zadanie nr 16 – podczas zbiórki 16 lutego nie tylko zajmowaliśmy się sesją zdjęciową. Poszukaliśmy śladów zwierząt, które zimują w kraju. Zuchy znalazły tropy saren, dzika, psów, ptaków. Nie były to tylko ślady odbite na śniegu, o obecności zwierząt w lesie świadczyły również „pozostałości” jedzenia zwierzaków.

 



Zadanie nr 20 – całą gromadą przygotowaliśmy dla szkoły Jasełka, w scenariusz których włączyliśmy wiele kolęd. Do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy nasze koleżanki i kolegów. Pomagali bardzo chętnie. Jasełka miały swoją premierę 24 stycznia. Wszystkim bardzo się podobały, Szkolna Rada Rodziców przyznała nawet gromadzie nagrodę pieniężną J
 

Zadanie nr 24 – zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę jedzenia dla najbliżej nas znajdującego się Przytuliska dla Zwierząt – w Harbutowicach. W czasie zbiórki 9 marca pojechaliśmy tam i zawieźliśmy nasze dary. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez Państwo prowadzące Przytulisko. Dowiedzieliśmy się też, co jest Przytulisku potrzebne. Zorganizujemy jeszcze niejedną akcję. Zuchy też podjęły wtedy decyzję, że chcą zdobywać wspólnie sprawność „Przyjaciela zwierząt”.








Zadanie nr 25 – z okazji Dnia Myśli Braterskiej zorganizowaliśmy w gromadzie konkurs na najładniejszą kartkę z okazji tego harcerskiego święta. Poniżej nagrodzone kartki:



Oto wszystkie zrealizowane przez gromadę zadania – wykonane przez 20. zuchenek i zuchów przy pomocy 2 przybocznych, drużynowej i wspierającego gromadę kapelana – O. Bernardyna – Beniamina.

Pozostałe zdjęcia wykonane podczas zbiórek zimowych można obejrzeć w naszej galerii.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz