25 września 2017

Inauguracja Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

22 września do Nowego Targu, Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej przyjechało blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski, by rozpocząć nowy rok harcerski podczas oficjalnej Inauguracji ZHP Chorągwi Krakowskiej „INO ROZ”. Wydarzenie trwało do niedzieli i zakończyło się uroczystym przemarszem i apelem w Zakopanem.
Wśród tych 1500. uczestników były i zuchy z "Bractwa Tęczy".
Zakwaterowani byliśmy w szkole w Bukowinie Tatrzańskiej. Jeszcze w piątek, po apelu,  wzięliśmy udział w występie zespołu regionalnego "Mali Wierchowianie".
Sobota - jak to zwykle na biwakach - była dniem obfitującym w wiele wydarzeń. Przede wszystkim była gra dotycząca historii kurierów tatrzańskich z czasów II wojny światowej. Zadania na grze dostarczyły zuchom wiedzy na ich temat, ale też pozwoliły doskonalić różne umiejętności - od skoczności, poprzez gibkość, dokładność, aż na pamięci skończywszy. W ramach gry były też warsztaty regionalne - zuchy projektowały strój, który pokazały wieczorem, malowały na szkle, brały udział w pokazie ciekłego azotu. 
Zwieńczeniem Inauguracji był uroczysty apel na Placu Niepodległości w Zakopanem. To tutaj, po Mszy Świętej w kościele Najświętszej Rodziny, przemaszerowali małopolscy harcerze, wędrownicy, zuch, instruktorzy.  W apelu udział wzięli: wiceburmistrz Zakopanego Wiktor Łukaszczyk, wójt Szaflar Rafał Szkaradziński, władze chorągwi, wszystkich hufców. Harcerze wręczyli również okolicznościowe medale rodzinom Kurierów Tatrzańskich.

Zdjęcia z tej imprezy można obejrzeć w galerii gromady

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz